KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132262

nr 1713 2262

Olle Skogman

(1878-1968), Sverige

Oljemålning, Porträtt av Kerstin Rylander. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 53x48 cm, yttermått inklusive ram: 70x66 cm

Olof (Olle) Amandus Skogman, svensk bildkonstnär född 1878, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 14 juli 2025
kl 20:27:49

10/7 05:48:51 1      Vinnande bud

Olle Skogman

Läs mer om Olle Skogman